Kodukord1.    Rühm on avatud 7.15- 17.45

3. Lapse toome lasteaeda ning anname isiklikult üle puhanuna ja puhtalt riietatuna hiljemalt organiseeritud tegevuse alguseks (9.00). Õppetegevused algavad kell 9.00 Palume peale seda mitte helistada, see segab õppetegevust. 

4. Lasteaeda saabudes tervitame kohalolijaid ja õhtul lahkudes ütleme „head aega“. Ole ise oma lapsele eeskujuks, nii õpib laps kõige paremini.

5.  Kui lapsevanem ei ole jõudnud lapsele järele kella 17.30-ks, saadab rühmaõpetaja lapse kojuminekuks riietuma.

6.    Lapsele õhtul järgi tulles vastutab lapse eest lapsevanem.  Kui lapsevanem ei jõua lapsele järgi õigeaegselt, on tal kohustus sellest teavitada rühma töötajat saates sõnum läbi Eliis keskonna. Õpetajate meilikontod on ühendatatud Eliis keskkonnaga ja teade jõuab kohe nende telefoni. Rühma telefoni õpetajad õue kaasa ei võta.

7.  Palume anda igal hommikul, enne kella 9.00 või siis eelmise päeva õhtul teada, kui laps on haigestunud või ei tule lasteaeda. See tagab parima töökorralduse rühmas. Puudumisest või infot päeva kohta on lihtne teada anda läbi Eliis keskkonna vt. teata puudumisest, nii näeb õpetaja kohe Eliis keskkonnas lapse nime taga vanema poolt edastatud infot!

8. Lasteaed kasutab infovahetusel ja dokumenteerimisel Eliisi keskkonda. Jälgi palun Eliis keskkonda, et teada saada oma lapse edusammudest või päeva jooksul tekkinud muredest.

9. Kui laps on haige, jääge palun koju! Sinu haige laps vajab rahu ja puhkust. Rühmaõpetajal on õigus mitte vastu võtta last, kellel on silmnähtavad haiguse tunnused ( lööve, palavik, nohu, köha jne). Lapsele ei manustata lasteaeda kaasa antud arstimeid.


10.  Lapse haigestumisel nakkushaigustesse informeerime sellest rühma õpetajat- sellega saab õpetaja jälgida teiste laste tervislikku seisundit. Viiruhaiguste puhul on laps nakkusohtlik veel 7 päeva, palun hoida last kodus, et vältida viiruse levikut rühmas. Lapse haigestumisest lasteaias teavitavad õpetajad koheselt lapsevanemat.


11.  Lapsel on alati lasteaias olemas vahetusjalatsid, võimlemisriided,  taskurätik (salvrätik) nina puhastamiseks, kamm, suvel peakate ning puhas pesu juhuks kui peaks juhtuma  väike õnnetus.


12.  Laste riided ja jalanõud on märgistada lapse nimega, et vältida nende kadumist ja vahetusse minemist.

13.  Võimlemisriided (T- särk ja püksid) pane väikse kotikese sisse, kirjuta kotile lapse nimi. Vii aeg- ajalt võimlemisriided koju pesemiseks. Ohutuse eesmärgil lapsed võimlevad saalis paljajalu, nii laps ei libise ega kuku. 

14.  Lõunaune ajaks võid lapsele soovi korral kaasa panna pidžaama. Uneaeg on kella 13.00- 15.00, sel ajal lapsele järgi ei tulda, sest see segaks teiste laste und.

15.  Õues mängimiseks pange lapsele kaasa selline riietus, mille määrdumise korral ei tule probleeme.

16.  Jahedamal perioodil andke kaasa õuekindad, mis ei karda määrdumist (soovitavalt labakindad, sõrmikud võiks kaasa anda lapsele, kes oskab neid iseseisvalt kätte panna! (nii saame kiiremini õue, teised  lapsed, kes on juba soojades õueriietes ei pea ootama). Talvel, niiske ja lötrise ilmaga anda kaasa veekindlad kindad.

17.  Lapse kapis ei ole lubatud hoida toiduaineid, sh ka maiustusi, ravimeid, teravaid ja ohtlikke esemeid ( käärid, nuga, tuletikud jne).

18.  Lasteaias tähistame laste sünnipäevi. Sünnipäevalapsele kingime kaardi ning laulame sünnipäeva laulu. Sõpru võid kostitada  pehmete kommide või puuviljadega, kohupiimatordiga. Palun ära too klaaskomme või pulgakomme, need on lastel kaua suus ja võivad põhjustada õnnetusi, samuti pole see kasulik laste hammastele. Maiustuste kogus olgu pigem väiksem, nii ei riku see ära laste lõunasöögi isu.

19.   Lasteaias toimuvad lastele teatrietendused. Pileti raha maksame õpetaja kätte, ole hea leia täpne raha, ettemaksu me ei soovi.

20.  Palun teatage õpetajale, kui Teie kontaktandmed (telefoninumbrid, e-post, aadress) on muutunud! Muutke palun need ära ka Eliis.eu keskkonnas.

21. Laste turvalisuse huvides on maja välisuksed lukustatud ja varustatud fonolukuga. Rühmakella helistades palun ütle ALATI kes tuleb lasteaeda või kellele järgi tullakse.

22. Laste turvalisuse tagamiseks õuealal on lapsevanem kohustatud lasteaia territooriumile sisenedes või siit lahkudes lasteaia jalgvärava sulgema.

23. Päeva lõpus, nii rühmast kui ka õuest lahkudes, jäetakse õpetajaga nägemist. Last ei tohi lasteaia territooriumilt ära viia õpetajaga kontakti võtmata.

24. Talvel lasteaeda kaasa toodud kelkudel on lapse ja rühma nimi. Kelke ei võeta siseruumidesse kaasa, neid hoitakse kuni koju minekuni õues varikatuse all.

ISIKLIKE MÄNGUASJADE KAASAVÕTMINE ÕIEKESTE

RÜHMAS!MÄNGUASJAPÄEV ON REEDETI!
KAASA VÕIB VÕTTA REEDEL ÜHE MÄNGUASJA.
MÄNGUASI PEAB OLEMA PUHAS.

KEELATUD ON KAASA VÕTTA-


 • TEISI LAPSI OHUSTAVAID MÄNGUASJU (NT. LENDAVAD ASJAD, PÕRKEPALLID )
 • VÄGIVALDA ÕHTUAVAD MÄNGUASJAD: PÜSSID, MÕÕGAD- KÕIK MÄNGUASJAD, MILLEGA SAAB TULISTADA VÕI TORGATA.
 • PISIKESI ASJU, MIS KAOVAD KERGESTI ÄRA (LAPSED VÕIVAD NEID NARRIMISE EESMÄRGIL ÄRA PEITA).
 • MÄNGUD, MIS PURUNEVAD KERGESTI.
 • MÄNGUD, MIS TEKITAVAD MÜRA (KÕIK HÄÄLT TEGEVAD MÄNGUASJAD).
 • ÕPETAJA EI VASTUTA MÄNGUASJA KADUMISE VÕI KATKIMINEMISE EEST.
 • LAPS EI KASUTA LASTEAIAS NUTISEADMEID (INTERNET, TELEFON, VIDEO, SUHTLUSVÕRGUSTIKUD, MÄNGUD, NUTIKELL JT). NUTISEADMETE KASUTAMINE TOIMUB KOOS ÕPETAJAGA ÕPPEKASVATUSLIKUL EESMÄRGIL.
 • OMA MÄNGUASJADE KAASAVÕTMISEL KEHTIB REEGEL- LUBA TEISTEL KA OMA MÄNGUASJAGA MÄNGIDA.
 • LASTEAIA TERRITOORIUMIL LAPSED JALGRATTAGA EI SÕIDA (teised lapsed jooksevad ette, järgi ja õnnetus on väga kerge tekkima, puuduvad selleks ettenähtud jalgratta teed).

IGAPÄEVASELT ON LUBATUD KAASA VÕTTA:


 • HUVITAV RAAMAT
 • VÄRVIRAAMAT, TÖÖVIHIKUD JMS.
 • KLEEPSURAAMAT
 • PLIIATSID, VILDIKAD
 • TALVEL  LAPSE NIMEGA MÄRGISTATUD KELK

MÄNGUNÄDALAD RÜHMAS:

MÄNGUNÄDALATEL TOIMUVAD RÜHMAS LAUAMÄNGUDE PÄEVAD, LAPSED SAAVAD ÜHISELT KODUNT KAASA VÕETUD LAUAMÄNGE MÄNGIDA.