Kodukord1.    Rühm on avatud 7.15- 17.45

2.    Rühma e-mail on oiekesed@meelespea.edu.ee

3. Lapse toome lasteaeda ning anname isiklikult üle puhanuna ja puhtalt riietatuna hiljemalt organiseeritud tegevuse alguseks (9.00). Õppetegevused algavad kell 9.00 Palume peale seda mitte helistada, see segab õppetegevust. Palun saada sõnum, või kirjuta Eliis.ee keskkonda, soovitavalt enne kella 9.00.

4.    Palume varuda piisavalt aega, et laps rühma tuua ja õpetajale   üle anda ning õhtul õpetajalt vastu võtta: nii saate rääkida hommikul õpetajale juhtumistest, mis võivad mõjutada lapse päeva ja võimaldavad teda paremini mõista (näit. halvasti magatud öö, probleemid tervisega, suuremad muutused elukorralduses jne).  Saate tutvuda rühma infostendiga ja olete kursis selle päeva tegemistega, toimuvate sündmustega. Saate küsida teavet lapse kohta rühma õpetajalt.

5. Lasteaeda saabudes tervitame kohalolijaid ja õhtul lahkudes ütleme „head aega“. Ole ise oma lapsele eeskujuks, nii õpib laps kõige paremini.

6.  Kui lapsevanem ei ole jõudnud lapsele järele kella 17.30-ks, saadab rühmaõpetaja lapse kojuminekuks riietuma.

7.    Lapsele õhtul järgi tulles vastutab lapse eest lapsevanem.

8.  Palume anda igal hommikul, enne kella 9.00 või siis eelmise päeva õhtul teada, kui laps on haigestunud või ei tule lasteaeda. See tagab parima töökorralduse rühmas. Puudumisest on lihtne teada anda läbi Eliis keskkonna.

9.    Juhul kui Sinu laps ei soovi hommikusööki või õhtuoodet tuleb selleks teha vastav avaldus.

10.  Õiekeste rühmas on mänguasja päev reedel, siis võib laps kaasa võtta 1 -2 mänguasja. Loomulikult võib kaasa võtta lapse lemmik kaisumänguasja, et laps end kohanemisperioodil turvalisemalt tunneks. Õpetaja ei vastuta mänguasja kadumise või katkiminemise eest. (covid 19 perioodil kahjuks lapsed mänguasju kaasa võtta ei saa).


11.  Selgitage palun lapsele, et oma mänguasja kaasa võtmisel kehtivad sõbralikud põhimõtted, mida järgides lubame ka sõpradel mängida oma asjadega. (covid 19 perioodil kahjuks lapsed mänguasju kaasa võtta ei saa).


12. Kui laps on haige, jääge palun koju! Sinu haige laps vajab rahu ja puhkust. Rühmaõpetajal on õigus mitte vastu võtta last, kellel on silmnähtavad haiguse tunnused ( lööve, palavik, nohu, köha jne). Lapsele ei manustata lasteaeda kaasa antud arstimeid.


13.  Lapse haigestumisel nakkushaigustesse informeerime sellest rühma õpetajat- sellega saab õpetaja jälgida teiste laste tervislikku seisundit.


14.  Lapsel on alati lasteaias olemas vahetusjalatsid, võimlemisriided,  taskurätik (salvrätik) nina puhastamiseks, kamm, suvel peakate ning puhas pesu juhuks kui peaks juhtuma  väike õnnetus.


15.  Laste riided ja jalanõud on märgistada lapse nimega, et vältida nende kadumist ja vahetusse minemist.

16.  Võimlemisriided (väike särk ja püksid) pane väikse kotikese sisse, kirjuta kotile lapse nimi. Vii aeg- ajalt võimlemisriided koju pesemiseks. Ohutuse eesmärgil lapsed võimlevad saalis paljajalu, nii laps ei libise ega kuku. Soovi korral võid lapsele võimlemise jaoks kaasa panna nahktallaga võimlemissussid. (võimlemisriided võtame kasutusele jaanuaris 2017).

17.  Lõunaune ajaks võid lapsele soovi korral kaasa panna pidžaama. Uneaeg on kella 13.00- 15.00, sel ajal lapsele järgi ei tulda, sest see segaks teiste laste und.

18.  Õues mängimiseks pange lapsele kaasa selline riietus, mille määrdumise korral ei tule probleeme.

19.  Jahedamal perioodil andke kaasa õuekindad, mis ei karda määrdumist (soovitavalt labakindad, sõrmikud võiks kaasa anda lapsele, kes oskab neid iseseisvalt kätte panna! (nii saame kiiremini õue, teised  lapsed, kes on juba soojades õueriietes ei pea ootama).

20.  Jälgige, et lapse riietuskapis oleks kord. Lapse kapis ei ole lubatud hoida toiduaineid, sh ka maiustusi, ravimeid, teravaid ja ohtlikke esemeid ( käärid, nuga, tuletikud jne).

21.  Lasteaias tähistame laste sünnipäevi. Sünnipäevalapsele kingime kaardi ning laulame sünnipäeva laulu. Sõpru võid kostitada  pehmete kommide või puuviljadega, kohupiimatordiga. Palun ära too klaaskomme või pulgakomme, need on lastel kaua suus ja võivad põhjustada õnnetusi, samuti pole see kasulik laste hammastele. Maiustuste kogus olgu pigem väiksem, nii ei riku see ära laste lõunasöögi isu.

22.  Lapse jaoks on oluline, et võtaksite osa laste pidudest. Enne pidu  võta lapse peoriided juba hommikul kaasa. Väga suureks abiks on kui lapsevanem aitab enne pidu lapse peoriietesse panna (eriti nooremate rühmade puhul). Lasteaia üritustel ja pidudel vastutab lapsevanem oma lapse käitumise eest ise ning seisab hea selle eest, et kaasas olevate pere nooremate või vanemate laste käitumine ei häiriks esinejaid.

23.   Korra kuus on lasteaias lastele teatrietendused. Pileti raha maksame õpetaja kätte, ole hea leia täpne raha.

24.  Palun teatage õpetajale, kui Teie kontaktandmed (telefoninumbrid, e-post, aadress) on muutunud!
25. Laste turvalisuse huvides on maja välisuksed lukustatud ja varustatud fonolukuga. Rühmakella helistades palun ütle ALATI kes tuleb lasteaeda või kellele järgi tullakse.
26. Laste turvalisuse tagamiseks õuealal on lapsevanem kohustatud lasteaia territooriumile sisenedes või siit lahkudes lasteaia jalgvärava sulgema.
27. Päeva lõpus, nii rühmast kui ka õuest lahkudes, jäetakse õpetajaga nägemist. Last ei tohi lasteaia territooriumilt ära viia õpetajaga kontakti võtmata.
ISIKLIKE MÄNGUASJADE KAASAVÕTMINE ÕIEKESTE

RÜHMAS!
(covid 19 perioodil kahjuks lapsed mänguasju kaasa võtta ei saa).


MÄNGUASJAPÄEV ON REEDETI!
KAASA VÕIB VÕTTA REEDEL 1-2 MÄNGUASJA.
MÄNGUASI PEAB OLEMA PUHAS.

KEELATUD ON KAASA VÕTTA-


 • TEISI LAPSI OHUSTAVAID MÄNGUASJU (NT. LENDAVAD ASJAD, PÕRKEPALLID )
 • VÄGIVALDA ÕHTUAVAD MÄNGUASJAD: PÜSSID, MÕÕGAD- KÕIK MÄNGUASJAD, MILLEGA SAAB TULISTADA VÕI TORGATA.
 • PISIKESI ASJU, MIS KAOVAD KERGESTI ÄRA (LAPSED VÕIVAD NEID NARRIMISE EESMÄRGIL ÄRA PEITA).
 • MÄNGUD, MIS PURUNEVAD KERGESTI.
 • MÄNGUD, MIS TEKITAVAD MÜRA (KÕIK HÄÄLT TEGEVAD MÄNGUASJAD).
 • ÕPETAJA EI VASTUTA MÄNGUASJA KADUMISE VÕI KATKIMINEMISE EEST.
 • LAPS EI KASUTA LASTEAIAS NUTISEADMEID (INTERNET, TELEFON, VIDEO, SUHTLUSVÕRGUSTIKUD, MÄNGUD, NUTIKELL JT). NUTISEADMETE KASUTAMINE TOIMUB KOOS ÕPETAJAGA ÕPPEKASVATUSLIKUL EESMÄRGIL.
 • OMA MÄNGUASJADE KAASAVÕTMISEL KEHTIB REEGEL- LUBA TEISTEL KA OMA MÄNGUASJAGA MÄNGIDA.
 • LASTEAIA TERRITOORIUMIL LAPSED JALGRATTAGA EI SÕIDA (teised lapsed jooksevad ette, järgi ja õnnetus on väga kerge tekkima).

IGAPÄEVASELT ON LUBATUD KAASA VÕTTA:


 • HUVITAV RAAMAT
 • VÄRVIRAAMAT, TÖÖVIHIKUD JMS.
 • KLEEPSURAAMAT
 • PLIIATSID, VILDIKAD
 • TALVEL  LAPSE NIMEGA MÄRGISTATUD KELK

MÄNGUNÄDALAD RÜHMAS:

MÄNGUNÄDALATEL TOIMUVAD RÜHMAS LAUAMÄNGUDE PÄEVAD, LAPSED SAAVAD ÜHISELT KODUNT KAASA VÕETUD LAUAMÄNGE MÄNGIDA.