Tasapisi kevade poole.


16 märtsil käisid Õiekesed Kanutiaia Huvikoolis näitlemas. Esitasime etenduse "Naeris".
ARVUREA KOOSTAMINE VÄIKSEST SUUREMAKS.


Pääsusilma lasteaias esinemas.


PALJU ÕNNE!

VAATA VIDEOLÕIKU SELLEST, KUIDAS LAPSED HARJTUASID TEATEJOOKSU KOOS PÄIKESELASTE RÜHMA LASTEGA.Õiekesed Ämari Logistikapataljonis.

Ämaris paiknev kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon tähistas täna oma sajandat sünniaastapäeva, kui väeosa võttis avatud uste päeval vastu üle 400 külalise.
Külalistel oli täna võimalik tutvuda logistikapataljoni sõdurite varustuse, relvastuse, tehnika ja masinatega ning proovida osavust õhkrelvadega märki lastes. Omapärast võrdlusmomenti pakkus 100 aasta vanune soomusauto „Estonia“, mis osales Vabadussõjas soomusautode kolonni koosseisus, kõrvutatuna tänapäevase soomukiga, mis on kaitseväes kasutuses. Lisaks hindasid pataljoni ajateenijad laste poolt pataljoni joonistusvõistlusele saadetud töid. Sünnipäevapeole kohaselt pakuti külalistele sõdurisuppi ja kringlit.
Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine. Logistikapataljon asub Ämari lennubaasi territooriumil. Logistikapataljon loeb end auto-tanki rügemendi järeltulijaks. Auto-tanki rügement, mis koondas endas tollase Eesti sõjaväe soomusautod ja kergetankid, loodi 9. aprillil 1919 soomusautode kolonnina, selle nime all osaleti ka Vabadussõjas.


Vaata meie külaskäigust väikest videoklippi:


Õppefilm linnurahva kevadest.

Värvilised pühademunad!