Südamenädal.

SÜDAMENÄDAL
MINA JA KESKKOND:

Katse “Minu süda”.
Kuula kuidas sinu süda lööb, otsi üles oma kehal õige koht. Nüüd kuula muusikapala, tantsi ja keksi muusika rütmis. Laulu leiad siit: https://www.youtube.com/watch?v=xv2452uxBuo
Peale laulu kuulamist ja tantsimist kuula uuesti kuidas sinu süda lööb. Nüüd said teada, et peale aktiivset tegevust hakkab sinu süda kiiremini lööma.

Loovharjutus "Minu süda".
Nagu me kõik teame on aprillikuu südamekuu. Seepärast on oline pöörata tähelepanu sellele, et me liiguks piisavalt palju ning meie toitumine oleks mitmekesine. Seepärast kutsume nii suuri kui väikseseid Õiekesi osavõtma loovahrjutusest.
Ülesandeks on moodustada südamekuju ükskõik mis materjalist. Näiteks: kuusekäbidest, okstest, mänguklotsidest, lilledest, pajutibudest, plastiliinist, pliiatsitest jne.
Peale seda tee oma kunstitööst pilt ja lae see üles Padlet keskkonda.  VAATA SIIA!


Õppevideo “ Tervislik eluviis”. Vahva video sellest, kuidas üks poiss räägib tervislikust eluviisist:

Õppevideo “ Tervislik toidutaldrik”. Vaadake väga õpetlikku videolõiku sellest, milline näeb välja tervislik toitumine. Arutlege, mida teie oma peres teha saaksite, et veelgi tervislikumalt toituda.

Peale video vaatamist kirjutage üles toiduained, mis on tervislikud ja mis mitte.


KEEL JA KÕNE:

Äraarvamismäng “Joonista näpuga seljale”. Seisa lapse selja taha ning kirjuta sõrmega sõnu või tähti, laps peab ära arvama mida kirjutati. Seejärel vahetage rolle ning ema või isa on ise äraaarvaja rollis.

Lugemisharjutus "Loe sõna ja leia õige pilt".


Otsimismäng "Süda".
Kirjuta sõna “SÜDA” paberile ning lõika paber tükkideks iga täht eraldi. Peida tähed lapse tuppa ära ning lapse ülesanne on tähed üles otsida ning nendest sõna kokku panna.

Harjuta kirjutamist mänguga “Kirjuta sõna!"- Laual on tähekaardid segamini ja tagurpidi. Laps valib ühe kaardi, ütleb ja kirjutab selle tähega algava sõna.
MATEMAATIKA

Õppemäng “Kaalume ja järjestame raskuse järgi”. Otsi üles mõned tühjad purgid, tassid või vaasid, pane need vett täis. Proovi käega tunnetada, mis on kõige raskem ja sea nõud veega järjekorda alustades kõige raskemast. Kui kodus on olemas kaal, siis saad pärast kontrollida, kas sa käega kaalusid õigesti.

Kokkamisharjutus retsepti järgi “Tervislik salat”.
Uurige koos lapsega retsepti, ning pöörake tähelepanu kogustele ja massiühikule gramm. Võimalusel võtke appi köögikaal.
Maitsva salati saate teha siit:
valio.ee/retseptid/salatid/roheline-salat-munaga

MEISTERDAMINE

Medal” Kuna on südamenädal, siis üks spordipoiss või tüdruk sooviks kindlasti saada ühte medalit. Näidise leiate siit:

Voolimine “Süda”.
Loodetavasti sul on plastiliini kodus, rulli see lauale siledaks. Kui rulli pole kasuta selleks näiteks pudelit. Kui sul on voolimisnuga kasuta seda, kui ei küsi emalt nuga ja lõika välja südame kuju. Kui see on tehtud algab kaunistamine. Võid plastiliini sisse vajutada pärleid, teha mustri legoklotsidega vms. Väike näidis: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcRuHTABi5viKasQ_3Y0liOXwEimB2hp7KwisSudvHGV1qwCYFKS&usqp=CAU


LIIKUMINE

Võimalusel liigu värskes õhus ning tuletage meelde vahva hommikuvõimlemise video:

Kuidas oleks jooga tegemisega? Võimlemisõpetaja Anneli tegi toreda video sellest, tee kodus kaasa:


MUUSIKA

Muusikaõpetaja Aire tegi sulle ühe mõistamismängu koos lauludega:
Kuula tähelepanelikult millise laulu rütmi sulle linnuke koputab.
Laula laulu “Juba linnukesed”, “Sepapoisid”, “Rong see sõitis tsuhh-tsuhh”.