Kilekalle

 

Maailm on uppumas kilekottidesse- Õiekeste rühmale tuli appi Kile-Kalle!


Selle õppeaasta alguses liitus meie rühmaga vahva tegelane Kile-Kalle. Kile-Kalle armastab kangesti kilekotte. Meie rühmas tekib igapäevaselt kileprügi (piima- ja jogurtipakid) ning seetõttu otsustasime hakata seda koguma. Kogumise eesmärgiks jäätmete taaskasutamine. Kasutame kilet, kui jääkmaterjali laste meisterdamistegevustes ning valmistada sellest kevadiseks õuelavastusteks lastele kostüümid. Anname 3-4 aastastele lastele esimesed teadmised sorteerimise vajalikkusest.


Kile-Kalle on valmistatud vanast pappkarbist ning tema kaunid juuksed on loomulikut kilest. Rühma laste esimene tutvumine toimus hommikuringis, kus lapsed said teada kes ta on, miks on vaja sorteerida prügi. Viisime läbi mängulise tegevuse “Sügistuul”, kus tuul oli inimeste poolt maha vedelema jäetud kileprügi metsa lennutanud ning lapsed aitasid selle kokku korjata ja viisid selle Kile-Kallele söögiks.

Igapäevaselt peseme tühjad pakendid puhtaks, kuivatame ning lapsed saavad need viia uuele sõbrale kõhutäiteks.

Selle õppeaasta üks eesmärkidest on, et laps suhtub ümbritsevasse keskkonda hoolivalt ning käitub seda säästvalt ning usume, et Õiekeste rühma Kile-Kalle aitab seda eesmärki edukalt täita.

Kilekalle
Kilekalle

Lapsed korjavad tuule poolt laiali pillutud kilekotte, et Kilekallele söögiks viia.


Ühispilt koos uue sõbraga!


Peale hommikupudru söömist söödame ka Kile Kalle kõhu täis. Nädala jagu kogutud kotid lähevad sõbra kõhtu.

Kilepakenditest öökullide meisterdamine.