Kevad looma ja linnuriigis. Suur Reede 10 aprill.


Kevad looma ja linnuriigis. Suur Reede 10 aprill.


MINA JA KESKKOND:

Kuulamismäng "LINNUHÄÄLED". Otsi lehelt üles http://www.loodusheli.ee/ET/loomaliigid/linnud/
tuntumad linnud ning kuulake, kuidas kõlab nende laul

Lindude vaatlus õuealal, laulu kuulamine. Hetkel tuleb päris palju linde tagasi Eestimaale, vaadake taevasse, keda te näete? Mõisted: ränd- ja paigalind- kordamine.

Lihavõtted, videost saate imetleda kauneid mune ja dekoratasioone: https://www.youtube.com/watch?v=-4Sk_uBn1tQ

Lihavõtte kommetest saate lugeda siit: 
https://de.slideshare.net/annakaare/lihavtted-33849227KEEL JA KÕNE:

Mõista mõista, kes see on, mõistatused lindudest. Loe lapsele mõistatused ette ja koos proovige arvata, kellest on juttu.


Lugemisülesanne " Leia pilt, mis sobib lausega".
Võta lapse pildiraamat, ava meelepärane leht ning kirjuta talle lihtsaid sõnu või lauseid. Laps loeb ning peab näitama koha kus see pildil on.

Kuulamismäng “Pikad ja lühikesed täishäälikud”

Ülte lapsele sõnu, kus on pikad häälikud nt: VAAS, KOOL, KAABU, VIIL, SIIL jt. Lapse ülesanne on öelda sõna nii, et sõnas oleks lühike häälik nt VAAS- VAS, KOOL- KOL jne.

Lugemisülesanne: “PANE LÜNKA U VÕI UU”
Kirjuta sõnad lapsele paberile joonistatähtedena koos lünkadega, laps peab otsustama kas tuleb kirjutada U või UU.
Sõnad:
........s, k.......sk, s......, t.......l, k......s, k.....lama, k.....ningas, t......ba, p......huma, s......tma, s.......vi, t........lema, p......tuma, k.....iv, k.....ld, k.....mmardama, k......., r......t, v.....lkaan, s.....satama, t......vi, ......isutama, kr......vi, l.....mi, k.....ri, l.....d, k.....rv, p.......r, t.....gitool, p.......der, p......del.


MATEMAATIKA:
Liitmine ja lahutamine munal. Kui ei ole printimisvõimalust, siis joonistage lapsele ise tööleht.


LIIKUMINE:

Harjutused männikäbidega. Võimlemisõpetaja Anneli kutsub sind võimlema.
https://www.youtube.com/watch?v=DK4-nGmqhOI&feature=youtu.be

Osavusmäng,, Sulg lusikal"- võtke lusikas ja sulg, määrake rada, mis tuleb läbida hoides sulge lusikal. Võitab see, kes jõudis esimesena lõppu.

Loomakuju”
Mäng kogu perele. Mängijad seisavad ringis. Üks mängijaist astub ringi sisse ja loeb: „Nips-naps-naba, sina oled vaba.“ Vabaks loetud mängija tuleb ringi keskele mängujuhiks. Lepi - takse kokku, mitmeni mängujuht loeb (20–30). Sel - le ajaga mõtleb igaüks välja ja kehastab mingit kuju. Mängujuht lõpetab lugemise, avab silmad ja valib kõige huvitavama kuju, kellest saab uus mängujuht. Endine mängujuht astub teiste hulka mängima. Mängu korratakse mitu korda.


KUNST:


Meisterdamine "Lihavõttejänes". Lõikamisel tuleb last aidata, lapse ülesandeks jääb värvimine ja jänesele detailide lisamine. Kuidas jänest teha näeb SIIT: