Amps troopikast!
Keset külma ja vihmast kevadpäeva said väikesed Õiekesed käia soojas troopikas uudistamas võõrapäraseid taimi ja puid.


Tegemist on ELU ehk Erialasid Lõimiv Uuenduse projektiga "Mudilased Botaanikaaias", mille üks grupp lõi programmi “Amps troopikast” ning teine põneva mängu "Pildijaht". ELU projekti juhendajad on prof. ja vanemteadur Tiiu Koff ja ökoloogia-brüoloogia lektor Elle Rajandu.

Tallinna Botaanikaeda on esmakordselt loodud spetsiaalne programm eelkooliealistele lastele - “Amps troopikast”. Troopikamajas toimuva haridusprogrammi raames tutvutakse taimedega, millega laps argipäevas pidevalt enda teadmata kokku puutub. Giidi juhendatud programmis saab osaleda terve lasteaiarühm, kestvus 1 tund.

“Amps troopikast” haridusprogrammis loob laps erinevaid meeli kasutades seoseid tuttava ja veel tundmatu vahel. Botaanikaaia troopikas saab teada, millistelt taimedelt saadakse vilju argipäevase toidu ja joogi tarbeks. Programmi kestel selgub, millisest taimest valmistatakse šokolaadi, aga ka see, milline näeb välja riisitaim, kelle seemnetest tehakse putru või sušit. Mängides luuakse analoogilisi seoseid eksootiliste taimedega. 

Kohe hakkame uudistama riisi, kakaod, vanilli ja kookost ja kohvipuud.


Uudishimulikud loodusesõbrad.


Istume suure banaani taime all!


Enne troopikasse minekut teeme selgeks teoreetilise osa.


Uurime kookost.


Kakaopuu vili.
Riisi uurimine.Vaatame vee sees kasvavat riisitaime,
Laste lemmi- harilik suhkruroog!

Banaanitaim.


Iga laps sai oma pildikese asetada õigele alusele.

Lapsed näitavad pildikaarte taimedest, mida nad said oma silmaga ise näha ja katsuda.Õiekesed :)x