Talv on käes


Sellel aastal tuli esimene lumi maha 26ndal oktoobril ja lastel oli rõõmu palju. Tegime lummememmesid ja suuri lumepalle.
Tubased tegevused talvisel ajal. Elina ema tõi meile karbitäie ilusaid, helkivaid pärleid ja tamiili. Lapsed saavad harjutada pärlite panemist tamiili otsa ja teha omale kaelakeesid, käevõrusid. Suurem osa lapsi oskavad ise ajada pärleid tamiili otsa- see on väga hea harjutus täpsuse, tähelepanu, silma ja käe koostöö harjutamiseks.

Meie rühma pesamuna sai esimese korraga pärlid tamiilile ritta seatud, väga tubli!


Lauamängu reede! Lastel paluti kaasa võtta just lauamänge ning reedesel mänguasjapäeval saigi mängitud uusi mänge. Lapsed mängisid heameelega sõprade lauamänge ja õpetaja kutsuti ka vahepeal mängu.

Novembri kuus on tulemas isadepäev ja mardipäev. Lastega me  juba harjutame selleteemalisi laule ja tantse. Vaata väikest videolõiku ühest laulutunnist.


Lapsed võimlemistunnis. Harjutame jalad koos rõngast- rõngasse hüppamist. Harjutus ei olegi nii lihtne- mõned lapsed jooksid või keksisid läbi rõngaste.


Hobuse rakend.Meie juba valmistame jõulukaarte. Kaardid lähevad meie partneritele projektist " Let the children change the world". Lapsed värvisid aluspaberid, õpetaja lõikas nendest välja kujundid, mille nad pärast kleepisid kaardipõhjadele.Tulemus sai selline. Kõikidel kaartidel on eesti lipu värvid- sinine, must ja valge.

Kaerajaani väljakutse isadele!

Isadepäevanädalal meie rühmas 6 – 10 november, ootasime  isasid meie rühma mängima ja tantsima Eesti rahvamängu „Kaerajaan“.
Ühtlasi osaleme  sellega väljakutses- „Tantsuväljakutse: #kaerajaan2018, millest saab täpsemalt lugeda-


https://www.ev100.ee/et/tantsuvaljakutse-kaerajaan2018


http://menu.err.ee/637215/uhine-kaerajaani-valjakutsega-piret-jarvis-ja-martin-veisman-naitasid-ette


Esmaspäeva õhtul tuli tantsima Meelimari isa Mati. Lastele oli see üllatus, kelle isa õhtul tuleb- terve päeva käidi aeg-ajalt küsimas kelle isa tuleb. Igastahes Matit oodati väga!

Peale tantsimist jäi Mati lastega mängima ja juttu puhuma.
Teisipäeva õhtul tulid lastega Kaera Jaani tantsima Demi Joanna vanemad ja Jasmini ema :) Kõigil olid terve tantsu aeg suu naerul ja silm rõõmus!

Paaristöö "Robotid". Lapsed said ülesandeks kahe peale teha robot legoklotsidest ja juurde mõelda, mis tööd robot oskab teha.


Esimene lumi on läinud aga lehti on meil veel küll. Arva ära, kes on lehtede all peidus ;)
Palju õnne armas Vanessa!


Seebimullide tegemise katse. Mida on selleks vaja, et saaks kõrrega puhuda mulle?

Supermullitajad!


Suureks tahad saada ruttu,
õhtul mitte minna tuttu,
kõiki asju ise teha,
ise minna, ise näha.

igal aastal oled vanem,
iga aasta olgu parem!Täna sain ma viie aastaseks. Palju õnne Ronja Luise!Väljas on läinud külmaks ja lastel on vaja kindaid. Lapsed teevad kindashabloonidele kartulitrükki.Värvide pidu ja pillerkaar!
Pildiallkirja lisamine

lapsed õppetegevuses. Tutvume loomadega, kes magavad talveund. Võtsime selleks appi ka robotmesilase.